KLİMA MONTAJI

Dairelerde klima montaj yerleri belirlenmiştir. Klima taktırmak isteyen Kat Maliklerimizin, Site Yönetim Planı gereği daha sonra bir problem yaşanmaması için Site Yönetiminden bilgi almaları ve daha sonra montaj yaptırmaları gerekmektedir.

ÇÖP ALIMLARI VE ATIK KUMBARALARIN KULLANIMI

Aqua City 2010 sitesinde her gün 10.30 -11.00 ve 16.00 -17.00 saatleri arasında iki kez çöpler toplanmaktadır. Kâğıt ve karton, cam ve cam ürünleri, plastik ve plastik ürünleri, metal ve metal ürünlerin tasnifi öncelikle evlerde yapılır. Tasnif edilmemiş ise temizlik personelleri tarafından eldiven, önlük ve benzeri iş güvenliği maksatlı koruyucu elbise giyildikten sonra bu malzemelerin tasnifi ve torbalanması yapılır. Tasnif edilen bu atıklar belirlenen periyotlarda olmak üzere toplanır ve çöp istasyonunda oluşturulan ilgili katı atık konteynerinde biriktirilir. Pil ve akü kimyasal atıkları oluşturan maddeler diğer atıklarla kimyasal reaksiyona girmemesi için kesin olarak ayrı tasnif edilerek toplanır.

SU, ELEKTRİK VE DOĞALGAZ SAYACI

Su ve doğalgaz sayaçları katlardaki şaft boşluklarında dolap içerisindedir. Tüm dairelerin elektrik sigortaları daire içlerinde, ana sigortalar ve elektrik sayaçları kapalı ortak elektrik odalarındadır.

ORTAK YÜZME HAVUZU BAKIMI

Ortak yüzme havuzlarındaki havuz suyunun dengede tutulması ve suyun temiz halde kalabilmesi için sistem otomatik olarak ilaçlama yapmaktadır. Sistemin düzenli çalışabilmesi için personel düzenli olarak kontrollerini yapmaktadır. Havuz suyunun klor ve pH değerleri günlük olarak test edilir. Ayrıca 30 günlük özel laboratuvar testleri ile havuz suyundan numune alınarak tahlil işlemi yaptırılır ve tahlil sonuçları Misya Club ilan panosunda duyurulur. Site sakinlerimizin hijyenik ve sağlıklı bir ortamda spor yapabilmeleri için oldukça önemli olan havuz periyodik temizlik işlemleri, yosun çökelticiler ve vakumlama yöntemiyle her hafta pazartesi günleri gerçekleştirilir.

OTOPARK

Sitemizde bağımsız bölümlere tahsisli kapalı ve açık otopark araç kapasitesi aşağıdaki gibidir.
Kapalı otopark kapasitesi:
1. Bodrum Kat : 634 adet araç
2. Bodrum Kat: 679 adet araç
Açık otopark kapasitesi : 151 araç
Toplam otopark kapasitesi 1.464 adettir.

İNTERCOM HABERLEŞME SİSTEMİ

Cihazın İlk Çalışması ve Fonksiyonların kullanılması:
– Bağlantıları yaptıktan sonra, cihaza enerji geliyor ise LED göstergesinin en altında bulunan (Voltaj Var) LED’i yanacak ve Ll (Sistem Çalışıyor) LED’i yanıp sönmeye başlayacaktır.
– Telefonunuz 3 farklı melodi özelliğine sahiptir. Dış kapıdan arandığınızda, güvenlik veya dairelerden arandığınızda ya da daire kapısındaki zile basıldığında telefonunuz farklı çalar.
– Arama yapabilmek, telefonunuz çaldığında cevap verebilmek ya da diğer sistem fonksiyonlarını kullanabilmek için Telefon Açma Kapama Tuşu’na basınız. L3 (Telefon Açık) LED’i yanacaktır.
– Görüntüyü açmak için monitör butonuna basınız. L2 (Monitör Açık) LED’i yanacaktır. Monitörün açık kalma süreleri; telefon açık iken 1 dk. kapalı iken 30 sn.dir. Dış kapıdan gelen aramalarda monitörünüz otomatik olarak açılacaktır.
– Konuşma-zil sesi, görüntü ayarlarını telefonun sol yanındaki ayar bölümünden yapabilirsiniz.

GÖRÜNÜM

Geri Arama

Blok içi cevapsız aramalarda sizi en son arayanı geri aramak için Telefon Açma Kapama Tuşu’na basın. Telefon açılır. Ardından 7420’yi tuşlayınız.

Merdiven Otomatiği

Telefon Açma Kapama Tuşu’na basın. Telefon açılır. Ardından 86’yı tuşlayın.

Rahatsız Edilmeme

Telefon Açma Kapama Tuşu’na basın. Telefon açılır. Ardından 746’yı tuşlayın. Ziliniz çok kısa çalar. İptal için 748’i tuşlayın.

Beni Takip Et

Telefon Açma Kapama Tuşu’na basın. Telefon açılır. Ardından 740 + gittiğiniz daire numarasını tuşlayın. İptal için 740’ı
tuşlayın.

Kapıdan Başka Kimse Aramasın

Telefon Açma Kapama Tuşu’na basın. Telefon açılır. Ardından 7449’u tuşlayın. İptal için 7440’ı tuşlayın.

Acil Arama

Telefon Açma Kapama Tuşu’na basın. 7427’yi tuşlayın. Eğer siren bağlanmışsa çalar. İptali için 7429’u tuşlayın.

Kapıyı Şifre ile Açma

Daire telefonunuzdan 99 xyzt (0000-9999)dört rakamlı şifre giriniz ve kapıya geldiğinizde 99 xyzt dört rakamlı şifrenizi tuşlayınız. Ardışık rakamlardan (1234, 5678 gibi) oluşan şifre giremezsiniz.

Blok İçi Görüşme

Daire sakini Telefon Açma Kapama Tuşu’na basıp daire no. tuşlar.

Bloklar Arası Görüşme

Daire sakini Telefon Açma Kapama Tuşu’na basıp 6+blok no. +daire no.yu tuşlar.

Güvenliği Arama

Daire sakini Telefon Açma Kapama Tuşu’na basıp 6+80 tuşlar.

Güvenlikten Blokları Arama

Güvenlik ahizeyi kaldırır blok no.+daire no.yu tuşlar.

İŞLETME AVANSLARI VE HESAP NUMARALARI

Değerli Site Sakinimiz;
Sitemiz aidatları, ait olduğu ayın 20’sine kadar sitemizin banka hesabına ödenir. Elden aidat tahsilâtı kesinlikle yapılmamaktadır. Gününde yapılmayan ödemelere Kat Mülkiyet Kanunu gereği aylık %5 gecikme tazminatı uygulanmaktadır.

BANKA HESAP BİLGİLERİ :

Hesap Sahibi; SİNPAŞ GYO AQUA CITY 2010 TOPLU YAPI SİTE YÖNETİCİLİĞİ
Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. Maltepe Minibüs Caddesi Şubesi
İBAN NO: TR69 0006 7010 0000 0037 3586 97

KREDİ KARTI İLE ÖDEME :

Aidatlarınızı Site Muhasebe Servisine Hafta İçi 08.30-17.30 arası Cumartesi 08.30-13.00 arası kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.