Muhtemel yangınlara karşı blokların kat hollerinde yangın tesisatları, her katta sesli uyarı sistemi ve yangın alarm butonları mevcuttur. Kapalı otoparklarda otomatik yangın uyarı sistemi mevcut olup, herhangi bir yangında spring sistemi vasıtası ile söndürme sistemi sağlanmaktadır. Söndürme sistemini desteklemek maksadıyla sitemizde yangın hidroforu ve 1.600 tonluk yangın su deposu tesis edilmiştir.

Konutlarda çıkabilecek yangın durumunda yangın yönetmeliği gereği kat hollerinde bulunan acil çıkış kapılarının ve yangın merdivenlerinin önünde hiçbir engel olmamasına dikkat edilmelidir. Bu nedenle daire kapı önlerine ve yangın merdivenlerine bisiklet, bebek arabası, çiçeklik vs. gibi eşyaların konulması yasaktır.

a) Site ortak alanlarında, blok içlerinde ve kapalı otoparklarda yangın alarm sistemleri aktiftir. Bu konuda herhangi bir uyarı olduğunda interkom kanalıyla site güvenlik merkezimizde bulunan yangın uyarı sistemine uyarı sinyali gelmektedir. Bu sinyaller sorunun hangi bölge veya dairede olduğunu göstermektedir. Bu durum ekipler tarafından değerlendirilerek uyarı sinyalinin alındığı bölgeye denetim için bir personel sevk edilir. Yangın olayı gerçek ise 60 °C üzerinde oluşan sıcaklık spring sistemini devreye sokar, sistemdeki basınçlı su püskürtme yöntemiyle yangını söndürür.

b) Bu önlemlerin yanında her blok ve otoparklarda yeteri kadar yangın söndürme tüpleri ve 30 metrelik yangın söndürme hortumları bulunmaktadır. Sitemizde yangın söndürme cihazları her katta ve kapalı otoparklardaki yangın dolapları içerisinde bulunmaktadır.

c) Teknik personelimiz tarafından 470 adet çeşitli tip yangın söndürme tüpünün ve hidrant sisteminin çalışma faaliyeti ve denetimi sağlanmaktadır.

ç) Sitemizde site yönetimi bünyesinde çalışan personellere düzenli olarak yangına müdahale konusunda eğitimler verilmektedir.

d) Yangını ilk gören personel sesli uyarı sistemiyle (Telsiz ve Telefon) diğer ekip personellerine haber vermektedir.

e) Şüphelenilen her durumda gaz vanaları kapatılmalı, İGDAŞ acil telefonu aranmalıdır. (İGDAŞ Arıza 187)

f) Herhangi bir acil durumda konutunuzdan ayrılmak zorunda kalırsanız elektrik sigortasından şalterleri indirmeyi ve daire girişinizde bulunan doğalgaz vanasını kapatmayı unutmayınız.

g) Alınan bütün önlemler insan yaşamının korunması ve olabilecek tehlikelerin en az zararla geçiştirilebilmesi içindir. Bu önlemlerin uygulanmasında site acil durum ekiplerine yardımcı olunuz ve verilen talimatlara uyunuz.